KONST / Litografier / Litografier 10515128
*
nr 1051 5128
Litografier
2 st, signerade och numrerade, Stockholmsmotiv, Nybroviken & Vy över Riddarfjärden, lösa blad, 73/395 respektive 133/395, bladets mått: 31x48 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:48:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 18:26:02
1
Vinnande bud
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
*
Litografier
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5128
Litografier
2 st, signerade och numrerade, Stockholmsmotiv, Nybroviken & Vy över Riddarfjärden, lösa blad, 73/395 respektive 133/395, bladets mått: 31x48 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 18:26:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54